Strona główna Zawodnicy Zawody Wyniki Linki Księga Gości

Wspierają nas:

Gmina Łobez
Gmina Łobez

Powiat Łobeski
Powiat Łobeski

Ekowat

Foto Pyrczak

Pracownia Optyczna M.D. Piszewscy

Biedronka

Nowamyl

Taxus

 

 

Truchtanie dla zdrowia

To pewnie zasługa pięknej słonecznej pogody jaka była w ubiegłą niedzielę. Na polanie stawiło się kilku nowych biegaczy i jedna biegaczka. Liczba uczestników niedzielnego "Truchtania dla zdrowia" ciągle rośnie i to jest bardzo pozytywne zjawisko.

Czwarty z kolei trening biegowy zorganizowany przez Łobeski Klub Biegacza Trucht z myślą o początkujących trwał nieco ponad 30 minut. Spokojnym truchtem pokonaliśmy odcinek 5 kilometrów biegnąc po Ścieżce Ekologicznej i mijając licznych spacerowiczów, których do wyjścia z domu zachęciła ładna pogoda, termometry pokazywały w niedzielę ponad 20 stopni w cieniu. Potem bardziej rozbiegani uczestnicy pobiegli przez przystań kajakową nad jezioro Chełm i z powrotem do Łobza, to było kolejne 10 km. Trzech najbardziej doświadczonych długodystansowców pobiegło jeszcze do Dalna, gdzie pożegnaliśmy mieszkającego tam kolegę Darka i czekających nieopodal domu na nas kibiców z jego rodziny, którzy poratowali nas wodą, gdyż po tylu kilometrach w taki ciepły dzień strasznie chciało się pić, a potem ruszyliśmy do Łobza.

Serdecznie zapraszamy na kolejne bieganie, które odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 16:00, tradycyjnie spotykamy się na polanie za cmentarzem.

Trzeci z kolei trening biegowy, który odbył się w sobotę 26 marca 2011, przeprowadziliśmy w prawie zimowych warunkach, mimo że od niedawna mamy już wiosnę. Wiał bardzo chłodny wiatr i chwilami prószył śnieg. Pomimo tego na polanie pojawiło się sześć osób, dla niektórych był to pierwszy trening od dłuższego czasu. Zapraszamy na kolejne wspólne bieganie. Warto zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

Zainicjowana przez łobeskich biegaczy akcja odbyła się po raz drugi 13 marca. W piękne słoneczne przedpołudnie na polanie zjawiło się pięciu amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Kolejny dołączył się już w trakcie trwania treningu na betonówce koło żwirowni. Cieszy nas, że coraz większej liczbie osób zależy na własnym zdrowiu i lepszym samopoczuciu.

20 marca nie spotykamy się na treningu, ponieważ większość zawodników z Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht" tego dnia jedzie na zawody do Kołobrzegu, gdzie odbędzie się "Bieg Zaślubin" na dystansie 15 km. Kolejne spotkanie i wspólny trening chcemy zorganizować 26 marca w sobotę.

Zawodnicy z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht postanowili aktywnie promować bieganie dla zdrowia. W minioną niedzielę (6 marca) odbył się pierwszy trening, na który niestety nie przyszedł nikt spoza klubu, mimo licznych zaproszeń kierowanych imiennie do amatorów truchtania.

Korzystając z pięknej pogody, przeprowadziliśmy dość szybki, dynamiczny 12 kilometrowy trening, gdyż nie było z nami początkujących biegaczy, do których mieliśmy dostosowywać tempo i pokonywany dystans. W biegu udział wzięli: Robert Gałan - rekordzista klubu na dystansie 10 km i aktualny mistrz powiatu łobeskiego w biegach przełajowych, Marcin Horbacz - rekordzista klubu na dystansie maratonu i półmaratonu, Dariusz Pietrowski specjalista od carnicrosu - czyli biegania w tandemie z psem i pasjonat tej mało znanej dyscypliny.