Strona główna Zawodnicy Zawody Wyniki Truchtanie Linki Księga Gości

Wspierają nas:

Gmina Łobez
Gmina Łobez

Powiat Łobeski
Powiat Łobeski

Ekowat

Foto Pyrczak

Pracownia Optyczna M.D. Piszewscy

Biedronka

Nowamyl

Taxus

 

2012 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

2012

Łobeska Dziesiątka - prawie stu zawodników na starcie

19 sierpnia 2012 r. odbyły się zawody Łobeska Dziesiątka - Bieg o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na starcie stanęło 91 osób, w tym tylko 12 kobiet.

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę organizatorzy rozstawili na trasie trzy punkty z wodą dla biegnących. Bardzo widowiskowy start honorowy miał miejsce ze Stadionu Miejskiego, skąd wszyscy zawodnicy potruchtali zwartą grupą na miejsce startu ostrego. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie jedenastej na ulicy Wojska Polskiego, obok LOK-u. Przy bardzo upalnej pogodzie zawodnicy mieli do pokonania dokładnie 9600 m. Początkowo trasa prowadziła ścieżką ekologiczną, gdzie było trochę cienia, po kilku kilometrach zawodnicy wybiegli na nagrzany słońcem asfalt i w takich warunkach pokonywali trasę aż do mety na Stadionie Miejskim.

W klasyfikacji OPEN mężczyzn zwyciężył Bartosz Jurgielewicz ze Szczecina, drugi na mecie był reprezentant gospodarzy Robert Gałan, trzeci Tomasz Waszczuk ze Szczecina. W kategorii OPEN kobiet wygrała Elżbieta Romej z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht, bez trudu pokonując o wiele młodsze rywalki. Drugie miejsce zajęła Kaja Lasecka z Połczyna Zdroju, a trzecie Magdalena Waszczuk ze Szczecina. W tym roku w mistrzostwach powiatu łobeskiego przewidziano nagrody dla najlepszych trzech zawodników i zawodniczek z naszego terenu. Mistrzynią powiatu została po raz drugi z rzędu Elżbieta Romej z Rożnowa, drugą zawodniczką na podium była Emilia Michniewicz z Łobza. Także ubiegłorocznemu mistrzowi powiatu udało się obronić tytuł. Na pierwszym stopniu podium po raz kolejny stanął Robert Gałan z Lobza, drugie miejsce przypadło biegającemu od niedawna Markowi Lubczyńskiemu z Łobza, a trzecie Dariuszowi Pietrowskiemu z Dalna. Następnie nagrodzono zawodnika niepełnosprawnego, którym był Józef Buczyński z Białogardu i najstarszego zawodnika - Bronisława Maciuszko liczącego sobie już 78 lat i nadal będącego w świetnej formie. Kolejnym punktem programu było nagrodzenie zawodników w kategoriach wiekowych. Pamiątkowe statuetki i nagrody otrzymały trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych. Po ceremonii dekoracji było oczekiwane przez wszystkich losowanie nagród. Tu szansę na nagrodę mieli ci, którzy w swoich kategoriach zajęli odległe miejsca. Nagrody zwycięzcom, a także szczęśliwcom podczas losowania wręczała sekretarz gminy Pani Monika Jarzębska. Nagłośnienie i spikerkę prowadził Zbigniew Garzyński z Choszczna, spikerem przedstawiającym wbiegających zawodników na stadion był Mariusz Włodarz.

Głównym sponsorem zawodów był Urząd Miejski w Łobzie. Ze środków gminy zakupiono nagrody i statuetki dla nagradzanych w kategoriach wiekowych, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników zawodów, nagrody do losowania oraz posiłek regeneracyjny dla zawodników.

Nagrody i puchary dla zwycięzców w klasyfikacji OPEN ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagrody i puchary dla mistrzów i mistrzyń powiatu zakupione zostały ze środków Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Sponsorami zawodów byli także: firma Ekowat, zakład fotograficzny Fotopyrczak, sklep Autex, sklep STIHL oraz hurtownia Wokavit.

Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim osobom pomagającym w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Do góry

 

2010

Bieg Przełajowy "Łobeska Dziesiątka" 27.06.2010

W minioną niedzielę zawodnicy z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht pokazali jaka siła drzemie w sprawnej i zgranej grupie. W organizację biegu zaangażowali się nie tylko czynnie biegający łobeziacy, ale także ich rodziny i znajomi. A pracy było co nie miara, gdyż na zawody przyjechało 112 osób z całej Polski.

Sprawną pracę biura zawodów zapewniły w większości nasze najmłodsze biegające koleżanki z klubu w osobach: Anny Świątek, Magdy Pajek i Joanny Mazurek. Pomagała im także Agnieszka Pietrowska, która później po raz pierwszy odważnie podjęła się sędziowania wraz z Andrzejem Grynkiewiczem. Zabezpieczeniem trasy biegu, oprócz łobeskiej policji i Straży Miejskiej zajęli się w większości nasi nie biegający wolontariusze. Bieg zamykał dzielny Kacper Gałan, który w kamizelce ostrzegawczej jechał rowerem za ostatnim biegaczem. Wymienić należy także osoby, dzięki którym zawodnicy nie uschli na trasie. Na punkcie z wodą w okolicach żwirowni pracowali społecznie: Roman Wawrzyniak i kilka osób z ośrodka Monar w Grabowie. Na linii mety na wszystkich kończących bieg czekały pamiątkowe medale wręczane przez Olę Romej i Martę Lisik. Obsługą "kuchni", czyli częstowaniem na Stadionie zawodników i kibiców grochówką, słodyczami, kawą, napojami i nie tylko, zajęła się Ela Wiśniewska-Deberny z mężem i kilkoma osobami do pomocy. Szybkie przygotowanie wyników biegu zawdzięczamy Adamowi Horbacz, który zajął się techniczną obsługą biura zawodów. Nie sposób wymienić wszystkich osób, ale należą się Wam wielkie podziękowania, bo to dzięki Wam bieg "Łobeska Dziesiątka" był zorganizowany wzorowo. Jestem bardzo mile zaskoczony, że pomimo rekordowej ilości zawodników tak dobrze udało się wszystko przeprowadzić.

Podziękowania chciałbym skierować również do naszych sponsorów: Państwa Renaty i Marka Pyrczak, Małgorzaty i Dariusza Piszewskich, firmy EKOWAT S C, Stanisława Muszalskiego oraz firmy AUTEX Bogdana Przybyły.

A teraz zawody od sportowej strony. Przy upalnej pogodzie zwycięzca biegu Robert Szych ze Szczecina pokonał dziesięciokilometrową trasę w bardzo dobrym czasie 35 minut i 32 sekundy! Tuż za nim finiszowali kolejni zawodnicy ze stratą zaledwie kilkudziesięciu sekund: Tomek Waszczuk ze Szczecina i Jacek Dąbrowski z Kalisza Pomorskiego.

Blisko dwadzieścia osób miało czas poniżej 40 minut, co świadczy o mocnej "obsadzie" zawodów, gdyż trasa nie była najłatwiejsza. Wśród pań w kategorii open zwyciężyła Patrycja Sobczyk ze Stargardu Szczecińskiego, drugie miejsce zajęła Marta Babicka również ze Stargardu, trzecia na mecie była nasza klubowa koleżanka - Elżbieta Romej. Zwycięzcy biegu otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD.

Oprócz zawodników w kategorii open nagrodziliśmy także po trzy najlepsze osoby w kategoriach wiekowych zarówno wśród kobiet i mężczyzn.

Nagrodę otrzymał także niepełnosprawny zawodnik - Józef Buczyński. Upominki otrzymali dwaj najstarsi zawodnicy: siedemdziesięcioletni Henryk Maciejewski z Marianowa i siedemdziesięciosześcioletni Bronisław Maciuszko ze Szczecina. Jesteśmy pełni podziwu, że w tym wieku można jeszcze startować w zawodach biegowych.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Bieg o Puchar Prezesa TKKF 22.08.2010

22 sierpnia w upalną niedzielę na starcie Biegu o Puchar Prezesa TKKF w Łobzie stanęły 73 osoby. Przybyli oni do naszego miasta z całego kraju, był nawet jeden zawodnik z Australii - Witold Krajewski, który przebywał w tym czasie u rodziny w Polsce.

Trasa była urozmaicona a do tego dość trudna i wymagająca. Świadczy o tym choćby fakt, że dwóch zawodników z ośrodka Monar w Grabowie pobiegło w tych zawodach bez większego przygotowania treningowego i zeszli z trasy po około 6 km.

Zawody wygrał Adam Matuła reprezentujący Wojskowy Klub Sportowy "Zawisza" Bydgoszcz, drugi na mecie był wielokrotny zwycięzca łobeskich biegów - Arkadiusz Kozak z TKKF Koszalin. Trzecie miejsce zajął Adrian Szczepański - Iroman C/S Polska Szczecin.

Wśród kobiet najlepszą okazała się nasza klubowa koleżanka Elżbieta Romej, drugą lokatę zajęła Wioletta Murawska z UKL "Ósemka" Police, trzecie miejsce na podium wywalczyła Marta Babicka ze Stargardu Szczecińskiego.

W zawodach tych wyłoniono mistrzów powiatu łobeskiego, którymi zostali: Elżbieta Romej i Robert Gałan, oboje z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht.

Nagrodę otrzymał również zawodnik niepełnosprawny - Józef Buczyński z Białogardu, oraz najstarszy zawodnik - Henryk Maciejewski reprezentujący Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki (w skrócie "SZWLA").

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Galeria zdjęć z zawodów tutaj

Bieg o Puchar Starosty Łobeskiego 24.10.2010

24 października odbyły się trzecie i ostatnie w tym roku zawody biegowe organizowane przez Łobeski Klub Biegacza "Trucht". Na zawody przyjechało 49 osób i nie było to spowodowane brzydką pogodą jaka panowała w niedzielę. Część zawodników wybrała odbywający się w tym samym dniu maraton w Dębnie Lubuskim, który miał się pierwotnie odbyć 11 kwietnia, a przełożony został na termin jesienny.

Mimo konkurencji część osób wybrała nasz kameralny bieg, wśród nich było sporo czołowych zawodników z terenu całego województwa. Zawody odbyły się przy bardzo wietrznej pogodzie, a mimo to zawodnicy uzyskiwali bardzo dobre czasy. Wygrał po raz kolejny bezkonkurencyjny Arkadiusz Kozak z Koszalina. Drugie miejsce na mecie wywalczył Jacek Dąbrowski ze Szczecina, po zaciętej walce na trasie z Łukaszem Maciejskim również ze Szczecina. Najlepszy z łobeskich zawodników był Robert Gałan zajmując siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej i drugie w swojej kategorii wiekowej. W zawodach wystartowało zaledwie pięć pań i zajęły one kolejno miejsca: Monika Borek ze Złocieńca, Elżbieta Romej z Rożnowa - reprezentująca gospodarzy - Łobeski Klub Biegacza "Trucht", Joanna Konkel ze Sławna, Magdalena Orłowska i Patrycja Marciniak z klubu "Mokasyn" Płoty.

Po biegu był tradycyjny gorący posiłek, a także okazja do podyskutowania przy kawie i herbacie. Zawodnicy wymieniali się doświadczeniami, a w tym czasie organizatorzy przygotowywali się do dekoracji zwycięzców. Tradycyjnie nagrodzono trzech najlepszych mężczyzn i z racji małej liczby kobiet na zawodach wszystkie otrzymały nagrody w klasyfikacji generalnej. Natomiast mężczyzn nagrodzono również w kategoriach wiekowych, w każdej grupie wiekowej nagrody otrzymało trzech pierwszych zawodników.

Nagrodę specjalną otrzymał Tadeusz Plata ze Szczecina, który jako jedyny wystartował we wszystkich zawodach organizowanych przez Łobeski Klub Biegacza "Trucht". W ciągu czterech lat nasz kolega z klubu Maratończyk Team Szczecin miał okazję czternaście razy biegać w Łobzie i ani razu nie odmówił sobie tej przyjemności, gdyż jak mówi bardzo lubi tu przyjeżdżać. Drugą nagrodę specjalną otrzymał Adam Horbacz za wspieranie Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht". Jest on twórcą i administratorem strony internetowej klubu, autorem plakatów, dyplomów i wszelkiej grafiki, którą posługuje się nasz klub, a także od wielu lat pomaga w organizowaniu zawodów i propagowaniu biegania.

Nagrody otrzymali także najstarszy uczestnik zawodów - Józef Buczyński i najmłodsza uczestniczka - Patrycja Marciniak.

Taka ilość nagród zawdzięczamy naszym sponsorom, którzy wspierają działania naszego klubu w zakresie popularyzacji biegania i zdrowego stylu życia. Sponsorami zawodów byli: Renata i Marek Pyrczak, Małgorzata i Dariusz Piszewscy, firma EKOWAT s c, a także Urząd Miejski w Łobzie i Starostwo Powiatowe w Łobzie. Za wsparcie sponsorów bardzo serdecznie dziękujemy!

Podziękowania należą się także wszystkim osobom pomagającym w organizacji zawodów. Dziękujemy łobeskiej policji i Strażnikowi Miejskiemu oraz wolontariuszom za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Galeria z Biegu o Puchar Starosty Łobeskiego tutaj

Do góry

 

2009

Bieg o Puchar Burmistrza Łobza 05.04.2009

W dniu 5 kwietnia Łobeski Klub Biegacza "Trucht" zorganizował Bieg o Puchar Burmistrza Łobza. Na starcie stanęło 41 zawodników i 3 zawodniczki. Wszyscy mieli do pokonania 12 km trudnej trasy. Początkowo zawodnicy biegli ulicami miasta Ogrodową, Siewną, Chopina a następnie Słowackiego i Wojska Polskiego. Za cmentarzem skręcili na leśną polanę, by dalej biec ścieżką ekologiczną. Następnie zawodnicy przebiegali przez unimski asfalt na drogę betonową prowadzącą do starej żwirowni. Bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu pilnowali łobescy policjanci, aby przebiegający przez drogę zawodnicy czuli się bezpiecznie. Na końcu betonowego duktu, dokładnie w połowie dystansu znajdował się punkt z wodą obsługiwany przez łobeskie harcerki. Zawodnicy po pokrzepieniu się chłodną wodą, biegli dalej podziwiając zieleniące się łąki położone przy starorzeczu rzeki Regi. Gdzie niegdzie czekały niespodzianki w postaci nieco podmokłej drogi polnej. Po pokonaniu tych trudniejszych odcinków zawodnicy znów wybiegli na twardsze i pewniejsze nawierzchnie, by po kilkuset metrach drogi płytowej wybiec na asfalt unimski, którym zmierzali do miasta. Stali bywalcy łobeskich biegów znają ten odcinek trasy i nie zdziwił ich widok górki, pod którą trzeba było podbiec. Nowi biegacze startujący w Łobzie po raz pierwszy, a było ich kilkunastu, mieli nie lada niespodziankę. Na Stadionie Miejskim czekali kibice zagrzewający wszystkich do biegu. Gromkie brawa i doping rozlegały się zwłaszcza, gdy na bieżni rywalizowało kilku zawodników. No ostatnim okrążeniu toczyli oni walkę o miejsca i cenne sekundy. Na mecie sędziowie zawodów Zdzisław Bogdanowicz i Roman Wawrzyniak skrupulatnie notowali kolejnych zawodników i uzyskane przez nich czasy. Na utrudzonych biegaczy i kibiców czekały przygotowane ciepłe i zimne napoje, a także grochówka.

Po poczęstunku nastąpiło ogłoszenie oficjalnych wyników i rozdanie nagród, które wręczał burmistrz Ryszard Sola. W kategorii OPEN najszybsza trójka zawodników otrzymała puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na najwyższym stopniu podium stanął, po raz kolejny w Łobzie, Arkadiusz Kozak z Koszalina. Drugie miejsce zajął Krzysztof Pokrzywiński z Polic, a trzecie Adam Jóźwik ze Sławska. Trzy panie startujące w biegu zajęły kolejno miejsca: pierwsze - Joanna Bątkiewicz z Płot, drugie - Elżbieta Romej z Rożnowa Łobeskiego, trzecie - Grażyna Sikorska z Bobolic.

Nagrodę i pamiątkowy dyplom otrzymał Józef Buczyński z Białogardu, jedyny startujący w tym biegu zawodnik niepełnosprawny. Następnie nagradzano zawodników w kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii 16 - 29 lat zwyciężył Cezary Famulski z Koszalina. Drugie miejsce zajął Kamil Lisowski reprezentujący Łobeski Klub Biegacza Trucht. Jako trzeci na podium stanął Mateusz Janta-Lipiński z Bobolic.

W kolejnej grupie wiekowej(30 - 39 lat) tryumfował Krzysztof Różański z Stargardu Szczecińskiego, drugie miejsce zajął Mirosław Golecki z Koszalina, trzeci był Robert Bykowski również z Koszalina. W kategorii czterdziestolatków zwyciężył Wojciech Pięta ze Szczecina przed Tadeuszem Goźlińskim ze Świdwina i Jackiem Królem z Koszalina.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii 50 - 59 lat okazał się Henryk Chudy ze Sławska. Drugi był Wiesław Wójcik z Chociwla, a trzeci Marian Ostrowski ze Złocieńca.

W najstarszej kategorii (60 i więcej lat) zwyciężył Henryk Telesiewicz ze Sławska. Drugie miejsce zajął Mieczysław Burdzy ze Stargardu Szczecińskiego, a trzecie Grzegorz Hinnel ze Szczecina. Na koniec uhonorowano najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Najmłodszą okazała się zawodniczka z Płot Joanna Bątkiewicz. Najstarszym zawodnikiem był Henryk Maciejewski z Marianowa k/ Stargardu Szczecińskiego, który pochwalił się wszystkim, że niedawno został pradziadkiem.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

kliknij w zdjęcie aby powiększyć

   
         
   

 

Bieg o Puchar Prezesa TKKF 23.08.2009

W dniu 23 sierpnia odbył się Bieg o Puchar Prezesa TKKF zorganizowany wspólnie przez Łobeski Klub Biegacza "Trucht" i Ognisko TKKF "Błyskawica" w Łobzie. Organizatorzy zostali mile zaskoczeni frekwencją. Kilka dni przed zawodami mieliśmy 48 zgłoszonych zawodników, natomiast w dniu zawodów do biegu zgłosiło się w sumie 89 osób. Trasa biegu była taka sama jak podczas kwietniowego biegu. Jedyną nowością był start honorowy ze Stadionu Miejskiego i wspólny trucht na miejsce startu ostrego do centrum miasta. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 12,5 km po niełatwej trasie, na ósmym kilometrze zaczynał się trudny ponad 900 metrowy podbieg, do tego wszystkiego dodać należy upał jaki panował w niedzielę. Na szczęście wszyscy startujący dotarli do mety, gdzie czekały na pierwszych 40 zawodników i 10 zawodniczek pamiątkowe medale.

Utrudzeni biegacze posilali się przygotowaną przez organizatorów zupą i bigosem. Niebawem po posiłku nastąpiło ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców. Nagrody zwycięzcom wręczali: prezes Ogniska TKKF "Błyskawica" w Łobzie Jerzy Rakocy, prezes Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht" Marcin Horbacz, wice prezes Klubu Zygmunt Draczyński, burmistrz Łobza Ryszard Sola, a także mistrz Polski juniorów w biegu na 400 m Marcin Grynkiewicz.

W kategorii open kobiet nagrody, puchary i dyplomy otrzymały kolejno trzy zawodniczki: Monika Borek ze Złocieńca, Grażyna Chudy ze Sławna oraz Daria Turek również ze Złocieńca.
W kategorii open mężczyzn nagrodzono sześciu najlepszych zawodników. Zwycięska trójka otrzymała nagrody, puchary i dyplomy. Miejsca na podium zajęli kolejno: Adam Jóźwik ze Sławna, Grzegorz Antosik z Postomina i Jacek Dąbrowski z Kalisza Pomorskiego. Zawodnicy, którzy zajęli kolejne trzy miejsca otrzymali nagrody i dyplomy, a byli to: Bogusław Barański z Trzebiatowa, Krzysztof Różański z Wapnicy oraz Emil Kamiński z Sławna.

Następnie nagrody wręczano kategoriach wiekowych. W kategorii kobiet 16 - 35 lat nagrodzono dwie zawodniczki: Magdalenę Malek z Barlinka i Magdalenę Pajek reprezentującą Łobeski Klub Biegacza "Trucht". W kategorii kobiet powyżej 36 lat konkurencja była większa, a zwyciężyły kolejno: Ewa Huryń ze Szczecina, Elżbieta Romej z Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht", Joanna Gałan ze Złocieńca.

W kategoriach wiekowych mężczyzn nagrodzono najlepszych sześciu zawodników, pierwsza trójka otrzymała nagrody rzeczowe i dyplomy, a kolejnych trzech zawodników upominki i dyplomy. W najmłodszej kategorii 16 - 29 lat zwyciężyli: Marcin Wielgosz z Barlinka, Marcin Kamiński ze Sławna, Kamil Lisowski zawodnik Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht", Łukasz Żmiejko z Koszalina, Damian Kruckowski ze Złocieńca oraz Arkadiusz Kołucki z Gryfina.
W kolejnej kategorii 30 - 39 lat zwyciężyli: Mirosław Golecki z Rosnowa, Robert Gałan z Łobza, Marcin Horbacz reprezentujący Łobeski Klub Biegacza "Trucht", Adam Prokopczuk ze Szczecina, Eugeniusz Pisarek z Wągrowca oraz Krzysztof Borek ze Złocieńca.
W kategorii 40 - 49 lat nagrody otrzymali: Tomasz Wolender ze Sczecina, Cezary Kowalski ze Szczecina, Piotr Wolny z Bydgoszczy, Waldemar Skonieczny z Mrzeżyna, Tadeusz Goźliński ze Świdwina, a także Leszek Gałan ze Złocieńca.
W kategorii 50 - 59 lat zwyciężyli: Henryk Chudy ze Sławna, Marian Ostrowski ze Złocieńca, Janusz Matusik z Tuczna, Jerzy Ochota z Polic, Tadeusz Plata ze Szczecina i Krzysztof Pogroszewski z Krakowa.
W najstarszej kategorii powyżej 60 lat zwyciężyli: Henryk Telesiewicz ze Stawna, Roman Czech ze Sławna, Aleksy Łopiński z Piły, Zygmunt Draczyński z Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht", Jerzy Światecki ze Szczecina oraz Jan Zdrojewski z Drawska Pomorskiego.

Następnie wręczono pamiątkowe puchary dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. Najstarszym biegaczem w tym dniu był Bronisław Maciuszko ze Szczecina liczący sobie już siedemdziesiąt pięć lat. Najmłodszym biegaczem okazał się siedemnastoletni Marcin Kamiński ze Sławna. W biegu brał udział także jego brat bliźniak Emil, dlatego organizatorzy musieli dowiedzieć się który z nich jest starszy, gdyż przewidziano tylko jeden puchar dla najmłodszego zawodnika.
Na końcu nagrodzono zawodnika niepełnosprawnego, którym był Józef Buczyński z Białogardu, zawodnik Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht".

Po ceremonii dekoracji rozlosowano wśród wszystkich uczestników biegu trzy bonusy pieniężne.

Łobeski Klub Biegacza "Trucht" dziękuje sędziom, harcerkom, a także wielu innym osobom, które pomagały przy organizacji, zabezpieczeniu i obsłudze biegu. Dziękujemy firmie Bokosport z Mieszkowic za wypożyczenie nadmuchiwanej bramy. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki którym mogliśmy nagrodzić tak wielu zawodników i zawodniczek.
Sponsorami Biegu o Puchar Prezesa TKKF byli: Urząd Miejski w Łobzie, firma EKOWAT s. c., firma Taxus, Dyskont Biedronka, Państwo Renata i Marek Pyrczak, Państwo Małgorzata i Dariusz Piszewscy.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Galerie zdjęć z zawodów tutaj

Bieg o Pucha Starosty Łobeskiego 25.10.2009

W dniu 25 października Łobeski Klub Biegacza "Trucht" zorganizował ostatni bieg w tym sezonie. Zawody pod nazwą Bieg o Puchar Starosty Łobeskiego były także Mistrzostwami Powiatu w Biegach Przełajowych. Na starcie biegu stanęło blisko 80 zawodników, co cieszy organizatorów i łobeskich działaczy pomagających przy organizacji imprezy.

W biegu na znanej już stałym bywalcom trasie zwyciężył pewnie ze sporą przewagą nad rywalami Arkadiusz Kozak z Koszalina. Drugie miejsce zajął Tomasz Waszczuk ze Szczecina, tuż za nim na mecie był Adam Jóźwik ze Sławna. Wśród kobiet najszybsza była Grażyna Chudy ze Sławna, drugie miejsce zajęła zawodniczka Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht" - Elżbieta Romej, a trzecie miejsce wywalczyła Joanna Gałan ze Złocieńca.

Po udekorowaniu zwycięzców biegu w kategorii open, nagrodzono zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych. Nagrodzono także najlepszych zawodników z powiatu łobeskiego. Mistrzynią Powiatu została Elżbieta Romej z Rożnowa k/Łobza, a Mistrzem Powiatu Robert Gałan z Łobza. Nagrody zwycięzcom wręczali: Antoni Gutkowski - Starosta Powiatu Łobeskiego oraz Tadeusz Korzeniewski - przedstawiciel firmy EKOWAT.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali dla zawodników i kibiców gorący posiłek. Oprócz grochówki była także kawa, herbata, napoje i słodycze.

Zarząd Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht" dziękuje sędziom, harcerkom, wolontariuszom z ośrodka "Monar" w Grabowie k/ Łobza, a także wielu innym osobom, które pomagały przy organizacji, zabezpieczeniu i obsłudze biegu. Dziękujemy firmie Bokosport z Mieszkowic za wypożyczenie i ustawienie nadmuchiwanej bramy na Stadionie Miejskim.

Sponsorami Biegu o Puchar Starosty Łobeskiego byli: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Miejski w Łobzie, Stanisław Muszalski - Zakład Budownictwa Wodno Melioracyjnego w Łobzie, firma EKOWAT s. c., firma Taxus, Państwo Renata i Marek Pyrczak, Państwo Małgorzata i Dariusz Piszewscy, Jerzy Furmańczyk - Usługi Pogrzebowe Nowogard.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Gelerie zdjęć z zawodów tutaj

Podziękowania

Łobeski Klub Biegacza Trucht dziękuje łobeskiej policji, harcerkom, sędziom, a także wszystkim, którzy poświęcili swój czas pomagając przy organizacji naszej imprezy.

Organizatorzy dziękują również sponsorom, którzy wspierając nasz klub przyczyniają się do popularyzacji biegania. Sponsorami Biegu o Puchar Burmistrza Łobza był Urząd Miejski w Łobzie, Dyskont Biedronka, Państwo Renata i Marek Pyrczak, Państwo Małgorzata i Dariusz Piszewscy.

Do góry

 

2008

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 30.03.2008

W 2008 roku Łobeski Klub Biegacza "Trucht" zorganizował kolejną edycję Grand Prix Łobza. Pierwszy wiosenny bieg odbył się w słoneczną niedzielę 30 marca. Trasa biegu prowadziła częściowo ulicami miasta - Chopina, Słowackiego i Wojska Polskiego, jak również leśnymi dróżkami, a następnie drogą asfaltową Unimie - Łobez. Meta tradycyjnie była na Stadionie Miejskim.

Pierwszy na mecie zjawił się Arkadiusz Kozak z Koszalina (0:41:50), tuż za nim był Marcin Grynkiewicz z Łobza (0:42:02), a trzecie miejsce wywalczył Robert Koncewicz z Goleniowa (0:43:02). Wśród kobiet najszybsza była Henryka Skalska z Polic (0:56:10), za nią na metę przybiegła Joanna Gałan ze Złocieńca (0:57:20), a trzecie miejsce na podium zajęła Iwona Młodziejewska z Dzonowa (0:58:28). Na słowa uznania zasługuje najstarszy zawodnik - 77 letni zawodnik - Mieczysław Zaworski z klubu Start Szczecin.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 31.05.2008

Już po raz kolejny Ognisko TKKF "Błyskawica" w Łobzie wraz z Łobeskim Klubem Biegacza "Trucht" zorganizowali bieg przełajowy, celem uczczenia pamięci red. Tomasza Hopfera. Impreza odbyła się w sobotę 31 maja. Bieg ten był jednocześnie drugą edycją Grand Prix Łobza - Cztery Pory Roku oraz Mistrzostwami Powiatu Łobeskiego.

Zawody przyciągnęły czołowych biegaczy długodystansowych z całego województwa. Zmagali się oni na niełatwej, dwunastokilometrowej trasie, na której nie brakowało górek. Zawodnicy narzekali także na upał, który wszystkim dał się mocno we znaki. Po biegu na zmęczonych biegaczy czekały napoje, grochówka i pieczone kiełbaski, a na deser były ciastka i owoce. O to wszystko, a nawet o dobrą atmosferę podczas poczęstunku zadbał prezes TKKF "Błyskawica" Jerzy Rakocy. Tak więc, kiedy nadeszła pora dekoracji zwycięzców, nikt już nie pamiętał o niedawnych trudach na trasie, wszyscy byli w wyśmienitych humorach.

Najpierw nagrodzono symboliczną statuetką najstarszego zawodnika, którym był Mieczysław Zaworski, siedemdziesięcio siedmio letni biegacz ze Szczecina, najmłodszym spośród startujących był Łukasz Kuczkowski z Łobza (25 lat). Następnie nagrodzono panie. Pierwsze miejsce zajęła Henryka Skalska (TKKF "Tytan" Police), druga na mecie była Justyna Malicka ze Szczecina, a trzecie Joanna Gałan ze Złocieńca. Potem miejsca na podium zajęli mężczyźni startujący w kategorii wiekowej 18 - 39 lat. Najlepszym z nich był Tomasz Bobrowski z Nowogardu. Drugie miejsce w tej kategorii i tytuł mistrza powiatu zdobył Łukasz Kuczkowski z Łobza. Na trzecim miejscu na podium stanął Marcin Horbacz z Łobza. W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył Tadeusz Skalski z klubu TKKF "Tytan" Police, tuż za nim na mecie był Robert Kopcewicz z Goleniowa, a trzeci Marian Ostrowski ze Złocieńca. Jedna z pań, Elżbieta Dusiak ze Szczecina, startująca z numerem 13 nie ukończyła biegu z powodu złego samopoczucia i dokuczającej kolki.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 24.08.2008

24 sierpnia na Stadion Miejski w Łobzie zawitali czołowi zawodnicy w biegach przełajowych z całego województwa. Przy okazji padł rekord frekwencji, gdyż w zawodach wystartowało 41 zawodników.

Start miał miejsce tradycyjnie o godzinie 11.00 z ulicy Chopina. Na ulicach miasta zawodnicy dopingowani byli przez nielicznych kibiców. Następnie biegacze zwiedzili naszą Ścieżkę Ekologiczną i wybiegli na asfalt Łobez - Unimie, skręcając w stronę wsi. Następny etap trasy, to znów przełaj wokół malowniczego jeziora Chełm. Tuż przed jeziorem został ustawiony punkt z wodą, po którą zawodnicy chętnie sięgali, dla ochłody i dodania sobie sił do dalszego biegu. Po okrążeniu jeziora trasa biegu prowadziła z powrotem na asfalt Łobez - Unimie, którym to biegli w stronę miasta. Dla wielu najgorsza do pokonania była "górka", pod którą trzeba było podbiec. Wszystkie trudy na 12-kilometrowej trasie zawodnikom wynagradzał gorący doping kibiców licznie zgromadzonych na Stadionie Miejskim. Zawody wygrał Arkadiusz Kozak z TKKF Koszalina (0:41:38), drugie miejsce zajął Adam Jóźwik z klubu KS Olszewski i Synowie Sławsko (0:41:58), trzeci na mecie był Grzegorz Antosik z Klubu Biegacza "Bryza" Postomino (0:42:54). Wśród kobiet zwyciężyła Henryka Skalska TKKF Police (0:54:32), drugie miejsce zajęła Grażyna Chudy z klubu KS Olszewski i Synowie Sławsko (0:55:05). Trzecią zawodniczką na mecie była Joanna Gałan ze Złocieńca (0:58:26).

Po biegu dla najlepszych zawodników i zawodniczek wręczono puchary. Nagrodę otrzymał również najstarszy zawodnik - Mieczysław Zaworski ze Szczecina (77 lat) oraz zawodnik niepełnosprawny Józef Buczyński z Białogardu. Pozostałe kilkanaście nagród rozlosowano wśród uczestników biegu.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 26.10.2008

Ostatnie w 2008 roku zawody z cyklu Grand Prix Łobza - Cztery Pory Roku odbyły się 26 października. Dla zawodników była to ostatnia szansa na zdobycie cennych punktów w klasyfikacji. W czwartym biegu w kategorii kobiet miejsca na podium zajęły kolejno: Grażyna Chudy ze Sławna, Henryka Skalska z Polic i Joanna Gałan ze Złocieńca. Wśród panów najszybsza trójka zawodników to: Grzegorz Antosik z Postomina, Krzysztof Różański ze Stargardu Szczecińskiego i Robert Koncewicz z Goleniowa.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Podsumowanie Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku"

Po wręczeniu pucharów dla najlepszych zawodników przystąpiono do podsumowania czterech biegów w kategoriach wiekowych. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy biegu.

W najmłodszej kategorii kobiet 16 - 29 lat zwyciężyła Grażyna Chudy, drugie miejsce zajęła Magdalena Kwaśna z Nowogardu. W kategorii 30 lat i więcej pierwsze miejsce zdobyła Henryka Skalska, drugie Joanna Gałan, a trzecie Jolanta Tłoczek z Goleniowa.

Następnie nagrodzono mężczyzn w najmłodszej kategorii 16 - 29 lat. Wygrał Marcin Grynkiewicz z Łobza przed bliźniakami Emilem i Marcinem Kamińskimi ze Sławska. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: Marcin Wielgosz z Barlinka, Łukasz Żmiejko z Koszalina, Marcin Staruch z Białogardu.

W kategorii 30 - 39 lat kolejno miejsca zajęli: Marcin Horbacz z Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht", Marcin Bartosz z Barlinka, Radosław Czerwiński z Barlinka, Grzegorz Antosik z Postomina i Krzysztof Różański ze Stargardu Szcz.

W kategorii 40 - 49 lat toczyły się najcięższe zmagania o prowadzenie w klasyfikacji. Do końca było dwóch równych faworytów. Rozstrzygnięcie przyniósł ostatni bieg, w którym Robert Koncewicz z Goleniowa okazał się o 40 sekund szybszy od rywala - Tadeusza Skalskiego z Polic. Trzecie miejsce zajął Leszek Gałan ze Złocieńca, a kolejne miejsca zajęli: Roman Jasiczek ze Stargardu Szcz., Robert Krok ze Szczecina, Tomasz Sosin ze Stargardu Szcz., Jacek Żmuda ze Szczecina, Wiesław Wójcik z Chociwla.

W kategorii wiekowej 50 - 59 lat niespodzianek nie było. Już po trzecim biegu wyłoniła się czołówka zawodników w klasyfikacji i ostatni bieg niczego nie mógł już zmienić. Zwyciężył Marian Ostrowski ze Złocieńca przed Jerzym Ochotą ze Szczecina, a punktów na trzecie miejsc nazbierał Tadeusz Plata ze Szczecina. Czwarty w klasyfikacji był Stanisław Smoliński ze Szczecina, a piąty Tadeusz Szuba z Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht". Kolejne miejsca zajęli: Julian Wójcik ze Stargardu Szcz., Piotr Greśkiw z Chociwla i Ryszard Kałużny z Mostkowa.

W kategorii 60 - 69 lat sklasyfikowany został jedynie Zygmunt Draczyński z Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht". Podobnie było najstarszej kategorii 70 lat i więcej, w niej wystartował tylko Mieczysław Zaworski ze Szczecina. Zawodnik ten ze względu na astmę nie ukończył czwartego biegu, zrezygnował w połowie dystansu. Poprzednie trzy biegi dały mu jednak maksymalną liczbę punktów w kategorii. Pan Mieczysław został uhonorowany również pamiątkową statuetką dla najstarszego zawodnika.

Ostatnim nagrodzonym zawodnikiem był Józef Buczyński z Białogardu. Otrzymał nagrodę i pamiątkową statuetkę dla zawodnika niepełnosprawnego.

Zobacz klasyfikację końcową tutaj

Podziękowania

Zarząd Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht" pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji naszych wszystkich biegów. Serdecznie dziękujemy naszym sędziom w osobach: Zdzisława Bogdanowicza, Romana Wawrzyniaka, Kazimierza Mikula oraz Kazimierza Pawelca. Dziękujemy również łobeskiej Policji, Straży Miejskiej oraz harcerkom i harcerzom z I Drużyny Starszoharcerskiej "Łobeskie Włóczykije" za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu.

Organizatorzy zawodów dziękują także sponsorom, którzy wspierali finansowo działalność klubu: firmie Nowamyl S. A., Starostwu Powiatowemu w Łobzie oraz Urzędowi Miejskiemu w Łobzie.

Do góry

 

2007

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 28.04.2007

Pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" odbył się w niemal upalną sobotę 28 kwietnia 2007 roku zorganizowany przez Łobeski Klub Biegacza "Trucht". Trasa biegu wiodła malowniczymi terenami wokół Łobza. Zawodnicy biegli drogą polną w kierunku dawnej żwirowni koło Unimia, drewnianych mostków na Redze, koło przystani kajakowej, lasem wokół jeziora Chełm, a następnie unimskim asfaltem powrót do miasta. Na ostatnich kilometrach trasy zawodników czekał jeszcze podbieg pod stromą górkę. Meta została wyznaczona na Stadionie Miejskim w Łobzie. Tam też zorganizowano podsumowanie imprezy i poczęstunek dla sportowców.

W biegu wzięli udział zawodnicy ze Szczecina, Mieszkowic i oczywiście z Łobza, w tym wszyscy członkowie zarządu ŁKB "Trucht". Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Wiśniewska z ŁKB "Trucht" Łobez (59:24) przed Agnieszką Chodorowską-Kozioł z Mieszkowic (1:01:47). Wśród mężczyzn tryumfował Tadeusz Plata ze Szczecina (39:35) przed Bogusławem Koziołem z Mieszkowic (41:37) i Marcinem Horbazem z ŁKB "Trucht" Łobez (43:06). W pierwszym biegu zorganizowanym przez nowo powstały klub wzięło udział zaledwie dziewięć osób.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Grand Prix Łobza -"Cztery Pory Roku" 30.06.2007

Letnia edycja biegu z cyklu Grand Prix Łobza odbyła się w dniu 30 czerwca. Zawodnicy rywalizowali na tej samej 10 - kilometrowej trasie. Drugie z cyklu zawody wygrał Leszek Gałan ze Złocieńca (37:30), drugi czas zawodów uzyskał Tadeusz Mekin z Człopy (37:59), a trzecie miejsce zajął Mirosław Cybulski ze Szczecina. Pierwsza wśród kobiet była Joanna Gałan ze Złocińca (46:47) przed Iwoną Młodziejewską z Drzonowa (49:34). W zawodach udział wzięło 25 biegaczy, głównie ze Szczecina, Złocieńca i Łobza, ale byli też zawodnicy z Stargardu Szczecińskiego, Płot, Drzonowa, Gniezna, Człopy, Drawska Pomorskiego oraz z Sławna.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 25.08.2007

Na trzecie z kolei zawody Grand Prix w dniu 25 sierpnia przybyło wielu znanych w województwie zawodników. Biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa była bardzo urozmaicona, a po ostatnich ulewnych deszczach na odcinkach leśnych nie brakowało niespodzianek w postaci dużych kałuż. Dodatkowym utrudnieniem dla wielu, zwłaszcza słabszych zawodników, było to, że nie brakowało stromych i długich podbiegów.

Zawody wygrał po raz drugi z rzędu Leszek Gałan ze Złocieńca, pokonując dystans 10 km w czasie 37 minut i 28 sekund. Drugie miejsce zajął Tadeusz Mekin z Człopy (37:50), a trzecią lokatę wywalczył Artur Potasznik ze Szczecina (38:50). Wśród kobiet wygrała Joanna Gałan ze Złocieńca z czasem 47:35. Drugie miejsce przypadło Iwonie Młodziejewskiej z Drzonowa (49:46), a trzecie zajęła reprezentantka Łobeskiego Klubu Biegacza "Trucht" Elżbieta Wiśniewska (1:04:00).

Zobacz wyniki zawodów tutaj

IV Przełajowe Biegi im. red. Tomasza Hopfera

16 września Ognisko TKKF "Błyskawica" w Łobzie wraz z Łobeskim Klubem Biegacza "Trucht", przy współudziale Urzędu Miejskiego w Łobzie i Starostwa Powiatowego, zorganizowało czwartą już edycję biegów przełajowych im. red. Tomasza Hopfera. Jak co roku na zawody przyjechali zaproszeni zawodnicy z wielu odległych miejscowości.

Biegacze wystartowali z ulicy Wybickiego. Honorowym starterem był burmistrz Ryszard Sola. Podczas zawodów sędziowali: Zdzisław Bogdanowicz i Roman Wawrzyniak. W asyście policyjnych radiowozów peleton zawodników szybko przemieszczał się w kierunku miejscowości Unimie. Po kilku kilometrach trasa skręcała w betonowy dukt prowadzący do starej żwirowni, za którą był punkt kontrolny i odżywczy, po jego minięciu zawodnicy biegli nadal ścieżką ekologiczną prowadzącą wzdłuż starorzecza. Dalej trasa przebiegała obok przystani kajakowej, a następnie ścieżką ekologiczną w kierunku cmentarza. Na ostatnich kilometrach zawodnicy biegli ulicami miasta: Sikorskiego, Słowackiego, Chopina i Siewną, by po 12 kilometrach zakończyć bieg na bieżni stadionu miejskiego. Najszybszym zawodnikiem był Leszek Gałan ze Złocieńca z czasem 0:48:28, bardzo doświadczony maratończyk, który przez cały czas zmagał się z najmłodszym uczestnikiem zawodów - siedemnastoletnim Marcinem Grynkiewiczem z Łobza (0:48:31), niestety poza konkursem, gdyż regulamin przewidywał uczestnictwo osób pełnoletnich. Zacięta walka trwała do ostatnich metrów, a Marcin przybiegł ze stratą tylko trzech sekund! Minutę później do mety dobiegł Grzegorz Staszak ze Stargardu Szczecińskiego.

Zawodnicy, którzy dotarli już na metę wraz z liczną publicznością kibicowali wszystkim kolegom i koleżankom docierającym do mety, zagrzewając ich gromkimi brawami. Gdy już wszyscy ukończyli bieg, zostali poczęstowani przez organizatorów pysznym żurkiem i pieczonymi kiełbaskami. Po tak długim dystansie posiłek spożywany na świeżym powietrzu smakuje wyśmienicie.

Po poczęstunku przystąpiono do wręczania nagród. W kategorii kobiet zwyciężyła Iwona Młodziejewska z Kołobrzegu, druga na mecie była Teresa Miotk z Gdyni, a trzecie miejsce na podium zajęła łobezianka Elżbieta Wiśniewska, która jednocześnie została mistrzynią powiatu. Mężczyźni zostali podzieleni na dwie kategorie. W młodszej (18 - 39 lat) tryumfował Grzegorz Staszak ze Stargardu Szczecińskiego, drugi czas uzyskał Łukasz Kuczkowski z "Monaru" Grabowo, a trzecie miejsce zajął zawodnik gospodarzy Marcin Horbacz z Ogniska TKKF "Błyskawica" w Łobzie, zdobywając jednocześnie tytuł mistrza powiatu. W kategorii 40 lat i powyżej zwyciężył Leszek Gałan ze Złocieńca, drugie miejsce zajął również bardzo doświadczony zawodnik - Marian Ostrowski ze Złocieńca. Trzecią lokatę na podium wywalczył najstarszy zawodnik - Jan Zdrojewski z Drawska Pomorskiego.

Nagrody zwycięzcom wręczali zaproszeni goście i sponsorzy tych zawodów: Jerzy Kotlenga radny sejmiku wojewódzkiego, Krzysztof Szyszlak wice przewodniczący zachodniopomorskiego TKKF, Ryszard Sola burmistrz Łobza, Ryszard Sola radny powiatu, Wiesław Mały ze Starostwa Powiatowego, Elżbieta Kobiałka przewodnicząca Rady Miejskiej w Łobzie oraz Stanisława Podyma przewodnicząca Rady Osiedla.

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku" 28.10.2007

Czwarte i ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Łobza "Cztery Pory Roku" podsumowujące sezon 2007 odbyły się 28 października. Zawodnicy przez cały sezon zbierali punkty w klasyfikacji generalnej, a ten bieg uwieńczył zmagania w przełajach.

Do zawodów przystąpiło zaledwie osiemnastu zawodników. Zabrakło kilku biegaczy, którzy nie doszli jeszcze do formy po niedawnym, bo mającym miejsce zaledwie dwa tygodnie temu, Poznańskim Maratonie. W tych zawodach mocno zaakcentowali swoją obecność zawodnicy ze Szczecina i Złocieńca. Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał debiutujący w Łobzie szczecinianin - Tomasz Waszczuk (38:09), drugi na mecie był bardzo doświadczony zawodnik ze Złocieńca - Marian Ostrowski (38:37), trzecie miejsce zajął faworyt tych zawodów - Leszek Gałan ze Złocieńca (38:51). Niestety na trasie miał pecha i po pokonaniu około dwóch kilometrów skręcił nogę na kamieniu. O klasie zawodnika może świadczyć to, że mimo straty kilkudziesięciu cennych sekund, potrafił z bolącą nogą dobiec do mety wyprzedzając jeszcze po drodze kilku biegaczy. W kategorii kobiet nie było aż tak zaciętej walki o miejsca. Zwyciężyła faworytka - Joanna Gałan ze Złocieńca (47:30), drugie miejsce zajęła Iwona Młodziejewska z Klubu Biegacza "Wygan" Kołobrzeg (49:22), trzecią zawodniczką na mecie była reprezentantka gospodarzy - Elżbieta Wiśniewska (1:09:32).

Zobacz wyniki zawodów tutaj

Podsumowanie Grand Prix Łobza - "Cztery Pory Roku"

Po wręczeniu nagród laureatom czwartego biegu przystąpiono do nagradzania zwycięzców całej edycji. Do klasyfikacji tej zaliczeni zostali ci zawodnicy, którzy wzięli udział przynajmniej w trzech biegach. Po każdym biegu przyznawane były punkty w klasyfikacji według zajętych miejsc w kategoriach wiekowych. Zawodnicy mogli zdobyć maksymalnie 150 punktów.

W kategorii kobiet laureatką całej edycji została Joanna Gałan (150 pkt), drugie miejsce zajęła Iwona Młodziejewska (135 pkt), a trzecie Elżbieta Wiśniewska (134 pkt).

W najstarszej kategorii mężczyzn M - 4 (50-59 lat), zwyciężył Tadeusz Plata ze Szczecina (150 pkt), drugi był Marian Ostrowski ze Złocieńca (140 pkt), trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Smolińskiemu ze Szczecina (129 pkt). Tuż za podium w tej kategorii wiekowej byli zawodnicy z Łobza: na czwartym miejscu Zygmunt Draczyński (122 pkt) i Ryszard Stuligłowa (118 pkt) obaj reprezentowali Łobeski Klub Biegacza "Trucht".

W kategorii M - 3, (40-49 lat) zwyciężył bezkonkurencyjnie Leszek Gałan ze Złocieńca (150 pkt), drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Tadeusz Szuba (90 pkt), a trzecie Kazimierz Bodnar ze Złocieńca (80 pkt).

W kategorii M - 2 (30-39 lat) Wygrał Artur Potasznik ze Szczecina (150 pkt), drugie miejsce zajął Marcin Horbacz (135 pkt), trzecie miejsce na podium wywalczył Krzysztof Młodziejewski z Kołobrzegu (120 pkt), czwarte miejsce, już za podium zajął Robert Krok ze Szczecina (87 pkt).

Na ostatnich zawodach zabrakło biegaczy z najmłodszej i najliczniejszej kategorii wiekowej M - 1 (18-29 lat).

Zobacz klasyfikację końcową tutaj

Podziękowania

Organizatorzy zawodów pragną podziękować wszystkim sponsorom, łobeskiej policji za profesjonalne zabezpieczenie trasy biegu na ulicach miasta, Romanowi Ciechańskimu za pomoc przy zabezpieczaniu trasy biegu na odcinkach leśnych, a także panu Winiarskiemu za pomoc przy obsłudze punktu odżywczego i kontrolnego na trasie biegu.

Do góry